- Нещо ти прикапва -
сирена на линейка?
- Друго, по-зелено...
с рехав вкус на пейка.
- Нещо... весело, старинно?
Сякаш за душата?
- Не бе, по такам-м-м ангинно -
вратА прескрипа ми вратата.
- Не боли ли поне малко?
- Е аз говоря му гальовно-сладко:
"Смили се де, совалко,
ум и тяло свързваща тъй гладко!"
Никва работа не върши тая пуста шия,
мост между сърцето и главата:
заобича ли веднъж душата,
не ми се подчинява даже да я бия,
даже да я гоня със лопата!@$№%€§
някакви скалъпени поезии и прози, и животи, и извинения, че не правя нищо, освен да вися тук?
Страници
Драсканици
Показват се публикациите с етикет тяло. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет тяло. Показване на всички публикации
четвъртък, 28 юли 2011 г.
неделя, 24 юли 2011 г.
тяло
Аз съм кръв в рана досадно отворена
въздух разпенен в дихателен път
белег от шарката детска в челото
и бенка между гърдите и врата.
Аз съм росата в тъжни очи
лимфа отпадъци в свивката на ръката
синджирът от кост под гръкляна
и мъничък шип във петата.
Аз съм венецът на зъбите хищни
миглата паднала от лицето
болка от изкълчен някога крак
и пришка под върха на сърцето.
Аз съм косата в ръката на някой
и китка на чужда ръка
Аз съм вените спомени мръсни
аз съм душата и всичко съм аз.
Може да е моето тяло
и моят живот да съм аз
а може и твоите мисли
от мен да са направили
нас.
Абонамент за:
Публикации (Atom)